AKS Active

BREATHROUGH IN FUEL CONSUMPTION
PATENTED TECHNOLOGY

OPATENTOWANA TECHNOLOGIA

ACS Active zmniejszy zużycie paliwa w twoim samochodzie o 30%. Dzięki temu zaoszczędzisz zarówno pieniądze, jak i czas, który przeznaczasz na częstsze tankowania.

CO TO JEST AKS ACTIVE?

AKS ACTIVE to aktywna komora spalania silnika tłokowego o nowatorskiej strukturze termicznej, w której ciepło nadmiarowe (dotychczas wydalane do chłodnicy) oraz porcje anergii (dotychczas wydalane z gazami spalinowymi), są wewnętrznie buforowane wraz z cyklem pracy silnika. Prowadzi to do rewolucyjnego wykorzystania paliwa, przy niewielkich kosztach modernizacji silników.

Co daje AKS Active?

AKS Active zmniejszy zużycie paliwa w Twoim samochodzie o 30%. Dzięki temu zaoszczędzisz zarówno pieniądze, jak i czas, który przeznaczasz na częstsze tankowania.

Co to oznacza? Obecnie Twój samochód, a dokładnie silnik, wykorzystuje zaledwie 40% energii z paliwa. Ta sytuacja jest niezmienna od 150 lat. W praktyce oznacza to, że z każdego 100 zł które płacisz za paliwo 60 zł wyrzucasz do śmieci.

JAK DZIAŁA AKS ACTIVE?

Istota technologii i zarazem jej prostota polega na dopasowaniu odpowiedniej powierzchni i grubości warstw AKS THERMAL i AKS ISOLATE względem parametrów danego silnika. Pozwala to na takie ukierunkowanie energii w komorze spalania aby zwyczajnie skupić ją tam gdzie jest potrzebna w danym miejscu i czasie. Dzięki temu zawsze ciepło jest tam gdzie potrzeba go najbardziej - a tym zajmuje się już natura procesów termodynamicznych, bardzo często błędnie i niekompletnie rozumowanych.

AKS THERMAL

POWIERZCHNIA: 30 CM2
GRUBOŚĆ: 0,1 MM

AKS THERMAL ma za zadanie przechować ciepło gdy komora się nagrzewa, aby w kolejnym cyklu zapłonu oddać je z powrotem do komory spalania. W normalnych warunkach wędruje ono do chłodnicy i jest tracone!

AKS ISOLATE

POWIERZCHNIA: 30 CM2
GRUBOŚĆ: 0,1 MM

Ta warstwa ma za zadanie zatrzymać ciepło nadmiarowe powstałe w komorze spalania. Zasada działania jest podobna, jak w przypadku termosu. Nie chcemy, aby ciepło z niego uciekło dlatego przechowujemy je w środku, izolując tym samym od temperatury zewnętrznej.

400J CIEPŁA

NADMIAROWEGO JEST POCHŁANIANE PRZEZ NASZĄ WARSTWĘ AKS THERMAL
TO TYLE ENERGII CO ZAGOTOWANIE 1 SZKLANKI WODY

ROZCHODZENIE CIEPŁA W KOMORZE SPALANIA

BRAK AKS ACTIVE

CZĘŚCIOWA MODYFIKACJA AKS ACTIVE

ZASTOSOWANIE AKS ACTIVE

CZY MUSIMY CHŁODZIĆ SILNIK?

A MOŻE CHŁODZENIE TO NIE JEDYNE ROZWIĄZANIE?

Dlaczego nikt wcześniej tego nie odkrył? Przecież jest tysiące inżynierów pracujących w wielkich korporacjach

1

Na przestrzeni ostatnich dekad było wiele prób. Od systemów chłodzenia po skomplikowane systemy rekuperacji ciepła. Jednak rozwiązanie jest bliżej niż nam się wydaje i sięga ono do najprostszych zasad występujących w przyrodzie.

2

Zdarza się, że nawet tysiące inżynierów nie zastąpi jednego, który poświęci sprawie całe swoje życie i serce…

3

„Zjawisko, o którym mowa potwierdziła eksperymentalnie Toyota w swoich badaniach nad zapłonem. Wykorzystali zdolność buforowania ciepła w komorze spalania, jednak do czegoś zupełnie innego, czyli kształtowania płomienia zapłonu. Ich skupienie na wybranym celu sprawiło, że przeoczyli inne możliwości.

Przykładowo można to zobrazować na promieniach słonecznych. Inżynierowie Toyoty wykorzystali je do podgrzania mieszanki. My natomiast dodaliśmy prostą soczewkę, która pozwoliła ukierunkować energię i dzięki dobraniu grubości i kształtu, skupić ją w odpowiednim miejscu i czasie. Dzięki temu ciepło jest tam gdzie potrzeba go najbardziej - a tym zajmuje się już natura procesów termodynamicznych, bardzo często błędnie i niekompletnie rozumowanych."

- mówi prof. Zbigniew Sadlak, wynalazca technologii AKS ACTIVE.

ZJAWISKO PRZECHOWYWANIA CIEPŁA

"Czasem najprostsze rzeczy, te najbardziej oczywiste są pomijane..."

Zjawisko przechowywania ciepła znane jest od wieków. Wieczne zmarzliny, ziemia, oceany cały czas, przechowują ogromne ilości energii za dnia, by oddać je w nocy. W przypadku AKS ACTIVE dzieje się to samo tylko na mniejszą skalę. Prawa natury, fizyki i termodynamiki pozostają bez zmian.

ZIEMIA, JAKO PLANETA KAŻEDO DNIA PRZECHOCHOWUJE NIEZLICZONEPOKŁADY ENERGII, A NASTĘPNIE UWALNIA JE W NOCY.

PLANETA POCHŁANIA
ENERGIĘ

TAK JAK WARSTWA BUFORA TERMICZNEGO POBIERA CIEPŁO NADMIAROWE W TRAKCIE WYBUCHU MIESZANKI

PLANETA ODDAJE ENERGIĘ, A WARSTWA ATMOSFERYCZNA SPRAWIA, ŻE NIE UCIEKA JEJ ZBYT WIELE

WARSTWA BUFORA TERMICZNEGO ODDAJE ENERGIĘ, A WARSTWA IZOLACYJNA, TAK JAK ATMOSFERA, REGULUJE TĘ ILOŚĆ

"The automobile engine will come, and then I will consider my life's work complete."

Już sam Rudolf Diesel - twórca silnika spalinowego, marzył o silniku bez strat na chłodzenie.